
Jeśli posiadasz konto na portalu - zaloguj się, jeśli go nie posiadasz zarejestruj się.
najmniejszy i najlżejszy aparat pełnoklatkowy na świecie
Aparat cyfrowy Sony A7C srebrny body ILCE7C to to najmniejszy i najlżejszy pełnoklatkowy korpus na świecie. Mimo niewielkich rozmiarów jakość fotografii i filmów jest dokładnie taka, jakiej można oczekiwać od aparatu z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu. Szybki, pokrywający rozległy obszar i stabilny system AF pozwala z dużą szybkością wykonywać serie zdjęć. Dzięki regulowanemu nachyleniu ekranu LCD za pomocą Sony A7C jest uchwycić niespodziewaną akcję.
Większa skuteczność przechwytywania światła oznacza wysoką jakość obrazu i małą ilość szumów Większy przetwornik oznacza lepszy obraz. Pełnoklatkowy przetwornik obrazu w aparacie α7C jest znacznie większy od matryc w smartfonach, kompaktowych aparatach cyfrowych, a nawet mających zbliżoną wielkość aparatach APS-C z wymiennymi obiektywami. Przechwytywanie większej ilości światła pozwala uzyskać profesjonalną jakość obrazu z mniejszą ilością szumów i lepiej oddanymi detalami w bardzo jasnych i ciemnych fragmentach.
Pełnoklatkowe przetworniki obrazu pozwalają uzyskać imponujące obrazy o niepowtarzalnych właściwościach. Matryca aparatu Sony A7C ILCE-7C jest ponad dwa razy większa od przetwornika w aparacie APS-C o podobnych wymiarach i nawet 30 razy większa niż przetwornik w smartfonie. Utrwala wspaniałe obrazy o większej głębi i szczegółowości.
Sony A7C jest pomyślany jako nieduży, lekki i poręczny aparat, który możliwościami niczym nie różni się od korpusów pełnoklatkowych. Cel ten udało się osiągnąć dzięki opracowaniu nowych podzespołów mechanicznych, takich jak zminiaturyzowana migawka i moduł stabilizacji optycznej, oraz ulepszeniom w układzie elementów sterujących i konstrukcji.
Zalety pełnoklatkowego przetwornika obrazu w aparacie Sony A7C ILCE7C nie ograniczają się do przechwytywania większej ilości światła. Duże wymiary matrycy i pojedynczych pikseli pozwalają też zwiększyć głębię obrazu, zakres dynamiczny i szczegółowość.
24,2-megapikselowy przetwornik CMOS Exmor R™ i procesor Sony BIONZ X™ zapewniają znakomite odwzorowanie kolorów i szeroki, 15-stopniowy zakres dynamiczny. Pomaga to uzyskać szczegółowe zdjęcia i filmy z płynnymi przejściami tonalnymi w każdym oświetleniu.
Większe piksele w przetworniku oznaczają mniej zakłóceń, a tym samym piękny obraz z większą ilością detali w fakturach i ciemnych fragmentach. Redukcja zakłóceń jest szczególnie wydajna przy średnich i dużych czułościach ISO. Standardowy zakres ISO 100–51 200 można rozszerzyć do ISO 50–204 800.
W aparacie Sony α7C wykorzystano takie same ulepszenia systemu AF, jak w modelu α9. System 4D FOCUS szybko wyszukuje i stabilnie śledzi obiekt w rozległej strefie. Aparat ma łącznie 693 pola AF oparte na wykrywaniu fazy pokrywające około 93% kadru.
Aby ułatwić uchwycenie obiektów w ruchu, aparat Sony A7C pozwala robić zdjęcia seryjne w tempie do 10 kl./s ze śledzeniem AF/AE i do 8 kl./s z podglądem na żywo. Umożliwia też bardzo ciche zdjęcia w tempie do 10 kl./s ze śledzeniem AF/AE.
Aparat Sony A7C srebrny body ILCE7C wyposażono w otwierany na bok monitor LCD o regulowanym kącie nachylenia. Wyświetlany na nim obraz jest dobrze widoczny nawet po podłączeniu mikrofonu, zainstalowaniu korpusu w gimbalu lub wyborze niestandardowej perspektywy. Pojemny akumulator wystarczy na długą sesję, a dzięki gniazdu słuchawkowemu i mikrofonowemu aparat będzie współpracował z ulubionymi akcesoriami. Korpus A7C po prostu idealnie spełnia potrzeby wideoblogerów i innych twórców.
Aparat α7C można z łatwością skonfigurować do zdalnych zdjęć z użyciem Wi-Fi. Pozwala to zdalnie podglądać obraz z aparatu na komputerze, smartfonie lub tablecie, wyzwalać migawkę, zmieniać ustawienia, nagrywać wideoblogi i robić autoportrety.
Zdjęcia i filmy można od razu przesłać do smartfona lub tabletu podłączonego do sieci Wi-Fi 2,4 lub 5 GHz30, aby je obejrzeć, udostępnić i przechować. W pewnych urządzeniach wystarcza do tego jedno dotknięcie, w innych można użyć kodu QR.
Obiektyw Sony 70-200mm F/2,8 GM OSS - SEL70200GM
Zmiennoogniskowy obiektyw Sony 70–200mm o stałej przysłonie F2.8 i znakomitej rozdzielczości oraz pięknym efekcie bokeh na miarę serii G Master.
W obiektywach G Master zastosowano najnowsze technologie, dzięki którym uznana seria obiektywów typu G firmy Sony osiąga jeszcze wyższy poziom możliwości. W tym modelu zmiennoogniskowego teleobiektywu o stałej przysłonie F2.8 efekt bokeh — firmowy znak serii G — prezentuje się jeszcze lepiej. Obiektyw Sony 70-200mm F/2,8 GM OSS - SEL70200GM oferuje także wyższą rozdzielczość i znakomite odwzorowanie obrazu, błyskawicznie działający autofokus oraz wyjątkowo sprawną stabilizację obrazu.
Przy tworzeniu Sony 70-200mm F/2,8 GM OSS - SEL70200GM szczególny nacisk położono na doskonały kontrast przy postrzeganiu częstotliwości przestrzennych. Dlatego zastosowano w nim trzy soczewki asferyczne, w tym jedną dwustronną i jedną nowo opracowaną soczewkę XA (extreme aspherical), której powierzchnia jest obrobiona z dokładnością do 0,01 mikrona. Pozwala to skutecznie ograniczać aberrację i uzyskiwać doskonałą rozdzielczość oraz zachwycający efekt bokeh.
Zastosowanie czterech soczewek ze szkła ED (z bardzo małą dyspersją) oraz dwóch soczewek ze szkła Super ED pozwoliło poradzić sobie z problemem aberracji chromatycznej, która bywa uciążliwa w teleobiektywach. Całkowicie zlikwidowano zlewanie się kolorów, co pozwala uchwycić fotografowany obiekt z maksymalną ostrością.
Osobne siłowniki precyzyjnie sterują ustawieniem dwóch grup ciężkich soczewek służących do nastawiania ostrości: grupę przednią porusza zaawansowany pierścieniowy silnik SSM (Super Sonic wave Motor), a grupą tylną podwójny siłownik liniowy. Zwiększoną dokładność ustawiania połączono tu z przekazywaniem do korpusu danych zbieranych na bieżąco przez zespół czujników położenia, co pozwala w pełni wykorzystać możliwości autofokusa.
Najlepsze w klasie możliwości fotografowania z bliska. Minimalna odległość od obiektu to 0,96m, co w połączeniu z maksymalnym powiększeniem 0,25 x tworzy idealną konfigurację do portretów, makrofotografii i nie tylko. Z nowych udoskonaleń należy wymienić także soczewki ze szkła ED oraz mechanizm nastawiania ostrości z „szybującymi” soczewkami. Pozwalają one ograniczyć aberracje mogące stanowić problem przy fotografowaniu z bliska.
Zastosowany w mechanizmie nastawiania ostrości Sony 70-200mm F/2,8 GM OSS - SEL70200GM podwójny silnik liniowy odgrywa kluczową rolę przy „wahliwym” sterowaniu na potrzeby mechanizmu wykrywania kontrastu systemu autofokusa przy nagrywaniu filmów. Kolejne cechy, dzięki którym ten obiektyw sprawdzi się przy nagrywaniu filmów tak samo dobrze jak przy fotografowaniu, to konstrukcja optyczna, która skutecznie minimalizuje efekt niestabilności kąta widzenia przy nastawianiu ostrości, i cicha mechanika.
Przysłony kołowe w obiektywach Sony były zazwyczaj zbudowane z maksymalnie 9 listków, jednak w tym modelu jest ich aż 11. Pozwala to uzyskać doskonały efekt bokeh oraz gładkość obrazu i naturalny wygląd świateł.
Sztywna konstrukcja i stała długość przy nastawianiu ostrości i zoomu podnoszą komfort korzystania z obiektywu Sony 70-200mm F/2,8 GM OSS - SEL70200GM w najróżniejszych warunkach. Przyciski blokowania ostrości pozwalają zachować niezmieniony punkt ostrości nawet przy autofokusie działającym w trybie ciągłym, a ogranicznik zakresu ostrzenia pozwala wstępnie wybrać odległość od obiektu i uzyskać maksymalną szybkość pracy AF.
Zaawansowana technologia Nano AR Coating Sony 70-200mm F/2,8 GM OSS - SEL70200GM pozwala wytworzyć powłoki o ściśle określonej, regularnej nanostrukturze. Skutecznie likwidują one odbicia światła, które mogą być przyczyną powstawania poświaty i tzw. duszków, co przekłada się na znaczną poprawę czystości, kontrastu i ogólnej jakości obrazu.
Aby umożliwić najpełniejsze wykorzystanie wbudowanej stabilizacji obrazu w jak największej liczbie zastosowań, obiektyw SEL70200GM wyposażono w 2 TRYBY STABILIZACJI (z możliwością przełączania), co pozwala stosować stabilizację obrazu przy robieniu zdjęć panoramicznych i uzyskać bardziej klarowny, wyraźny obraz.
Uniwersalny uchwyt Sony 70-200mm F/2,8 GM OSS - SEL70200GM do mocowania obiektywu na statywie pozwala szybko wyjąć aparat w sytuacjach wymagających szybkiego fotografowania z ręki. Dodatkowo wyposażono go w mechanizm obrotowy, który daje możliwość szybkiego przestawienia aparatu z pozycji poziomej w pionową i odwrotnie. Przed przypadkowym odłączeniem od statywu chroni blokada.
Wbudowana w Sony 70-200mm F/2,8 GM OSS - SEL70200GM, doskonale działająca stabilizacja obrazu pozwala robić ostre, wyraźne zdjęcia różnych obiektów. Dla zapewnienia szybkiego i dokładnego przemieszczania ciężkiej soczewki stabilizującej obraz w obiektywie zastosowano silnik liniowy. Stabilizacja w pięciu osiach jest dostępna po zamontowaniu obiektywu do korpusu z serii α, który jest wyposażony we wbudowaną stabilizację obrazu.
Obiektyw Sony 70-200mm F/2,8 GM OSS - SEL70200GM jest zabezpieczony przed wilgocią i pyłem, co w połączeniu z zastosowaniem fluorowej powłoki przedniej soczewki zapewnia doskonałą ochronę i niezawodną pracę w trudnych warunkach.
Obiektywy z serii G Master otwierają nowe, dotąd nieosiągalne możliwości ekspresji i przetwarzania obrazu dzięki doskonałemu połączeniu wyjątkowo dużej rozdzielczości i efektu delikatnego rozmycia tła (bokeh).
Funkcja przeniesienia modulacji (MTF) określa zdolność obiektywu do reprodukcji drobnych szczegółów. Podstawę jej wyznaczenia stanowi pomiar kontrastu w obrazie przedstawiającym gęsto rozmieszczone linie.
Korpus obiektywu Sony FE 70-200 mm f/2.8 GM OSS został zaprojektowany w taki sposób aby można go było w pełni wykorzystać nawet w niesprzyjających warunkach. Dzięki konstrukcji zabezpieczającej go przed wpływem kurzu i wilgoci znajdzie on zastosowanie w każdej sytuacji.